Cred ca v-am mai spus cat de mult imi plac prajiturile cu fructe, indeosebi cele cu mere sau cele cu visine. Si in fiecare an incerc sa profit la maxim de visine si sa fac diverse prajituri, dar si sa congelez cateva kg de visine, sa ma pot bucura si iarna de ele. Aceasta prajitura am mai facut-o si cu alta ocazie, iar reteta o gasiti aici. Nu pot sa va spun decat ca e delicioasa, spornica si se face foarte usor, asadar daca iubiti deserturile cu visine, puteti incerca aceasta reteta.
Waw ce fain ti-a iesit prajitura aste minunata ! Si eu sunt fan prajituri cu fructe, asa ca de la mine ai un 10 mare cu ***** !!!
RăspundețiȘtergereLa noi prajitura asta se cheama...."Ochelari de elefant" .De ce ?....nu ma intreba !
Te tzuc cu drag !
Multumesc Sidi. Te pup si eu.
ȘtergereAm vazut aceasta prajitura si cu denumirea de ochi de pisica, ochi de leopard, dar de unde am luat eu reteta, se numea ochi de paun si asa i-am zis si eu.
Arată minunat! Cred că şi gustul e unul special!
RăspundețiȘtergere